Podporuji

Běh pro Kubu

Jednoho lednového večera roku 2021 jsem brouzdal po facebooku a v tom na mě vyskočilo video od Emila, mého bývalého kolegy z jesenického gymnázia, ve kterém jako zkušený maratonský běžec mluví o tom, že si ke svým 50. narozeninám, které za pár dní oslaví, zaběhne maraton na běžícím páse a k tomu vyzve lidi, aby podpořili mladé basketbalisty nějakou částkou. Hned mi hlavou blesklo, že by něco podobného bylo skvělé uspořádat k mým 40. narozeninám, které slavím v březnu. Běhám rád a v roce 2021 jsem si dal za cíl zvládnout maraton také. Vzhledem k tomu, že se tou dobou zmítal celý svět již téměř rok v covidové agónii a bylo více než jasné, že květnový Pražský mezinárodní maraton nebude, napadla mě myšlenka uspořádat akci, na které si zaběhnu svůj první maraton a ještě pomůžu dobré věci.

V té době jsem zprostředkovával prodej bytu mému kamarádovi a také nadšenému běžci Martinovi, otci 13letého Kuby, který trpí těžkou formou autismu a vyžaduje 24hodinovou péči. A tak vznikla myšlenka uspořádat Běh pro Kubu. Na svém facebookovém profilu jsem zveřejnil video, které můžete vidět nahoře. Toto video okamžitě vzbudilo obrovskou vlnu zájmu a solidarity, a to i přesto, že byl vyhlášen nouzový stav.

Image module

Smyslem akce bylo zvednout lidi z gauče a motivovat je k běhu či chůzi. Za každý kilometr, který kdokoliv 10.4.2021 naběhal nebo ušel v Lednicko-Valtickém areálu během dopoledne, jsem slíbil Kubovi věnovat 10 Kč. Zároveň měl každý možnost Kubu podpořit na účtu nadačního fondu Zdeňky Frýbertové, která mi pomohla celou akci zaštítit, nebo přímo na místě běhu do společné kasičky. Tímto způsobem se podařilo získat pro Kubu více než 60.000,- Kč. Celkově se 10.4. sešlo téměř 300 lidí, kteří naběhali 3250 km, takže jsem Kubovi daroval částku 32.500,- Kč.

Akce Běh pro Kubu byla velmi úspěšná. Díky podpoře a solidaritě lidí se podařilo pro Kubu získat částku bezmála 100.000,- Kč. Na celkový výsledek se můžete podívat v tomto videu.

Pokud byste chtěli Kubu také podpořit, můžete tak učinit vkladem na nadační fond. Jeho číslo je: 2601213000/2010 je potřeba vložit také variabilní symbol 102007.

Image module

Pro zlepšení Sabinčina zdravotního stavu je nutná péče neurologická, logopedická a zejména rehabilitace. Petra rehabilituje se Sabčou dvakrát denně doma, jednou za rok jezdí do léčebny pohybových poruch v Boskovicích. Pobyt v soukromém sanatoriu s intenzivní péčí a novým způsobem rehabilitace (v opěrném skafandru) by pomohl rozvinout funkčnost pohybového systému, povede k stabilizaci fyzické kondice, posílí psychický stav a opožděný vývoj. Dále pomocí intenzivní logopedické péče bude rozvíjena řeč. Současná finanční situace nedovoluje částku cca 80 tisíc na pobyt v sanatoriu v Klímkovicích zaplatit a pojišťovna na tyto účinné pobyty ani nepřispívá.

Akce Každý lajk pomáhá byla velmi úspěšná. Díky podpoře ostatních lidí, se podařilo získat částku 10.000,- Kč. Na celkový výsledek se můžete podívat v tomto videu.

Pokud byste chtěli Sabinku také podpořit, UniCredit Bank zřídila Sabince účet, zcela osvobozený od poplatků. Jeho číslo je: 2112237343/2700.

Všem dárcům patří velký dík za to, že učiní jedno dítě šťastnějším.

Image module
Image module
Image module
Image module